Podsumowanie i Laureaci Konferencji

W dniach 5.-6. marca 2021 odbyła się VII edycja Ogólnopolskiej i Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Interdyscyplinarne Aspekty Chorób Skóry i Błon Śluzowych” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Dermatologiczne przy Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tegoroczna konferencja otrzymała certyfikat Infarmy. W związku z panującymi obostrzeniami sanitarnymi, wydarzenie odbyło się w formie zdalnej – na platformie ZOOM. Wykłady wygłosili znamienici lekarze i profesorowie: Lidia Rudnicka, Mohamad Goldust, Jacek Szepietowski, Piotr Rutkowski, Adam Gałązka, Iris Zalaudek. Drugiego dnia prezentacje przedstawiali studenci i młodzi lekarze. Obydwa dni konferencji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wystąpienia zaproszonych wykładowców i sobotnie sesje konkursowe prac studenckich zgromadziły około 300 osób.

Sesje prac studenckich prezentowane były w języku polskim lub angielskim. Zaprezentowano ponad 90 prac. Prace pochodziły z wielu ośrodków i klinik z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Łodzi, Lublina, Białegostoku i Bydgoszczy. Oceny prezentowanych badań, opisów przypadków oraz prac poglądowych dokonało grono jurorów skupiające wybitnych specjalistów z dziedziny dermatologii i wenerologii z całego kraju.

Laureatami VII Ogólnopolskiej i Międzynarodowej Konferencji Naukowej

„Interdyscyplinarne Aspekty Chorób Skóry i Błon Śluzowych” zostali:

- Miłosz Lewandowski „Rak płaskonabłonkowy jako powikłanie leczenia hydroksymocznikiem u pacjenta chorującego na czerwienicę prawdziwą.” Gdańsk

- Paulina Ciepły „Komplikacje po zastosowaniu kwasu hialuronowego.” Warszawa

w sesji przypadków klinicznych w języku polskim.

- Maja Kotowska "Unusual skin complication after EGFR inhibitor treatment - SDRIFE syndrome.” Warszawa

w sesji przypadków klinicznych w języku angielskim.

- Izabela Malczyńska "Czy maskne to istotny dermatologiczny problem? Wpływ środków ochrony indywidualnej na stan skóry twarzy - badanie ankietowe.” Białystok

w sesji prac oryginalnych w języku polskim.

- Aleksandra Stefaniak "Is Diabetes Type 1 an Itchy Disease? Clinical Characteristics of Itch in Children With Diabetes Type 1.” Wrocław

w sesji prac oryginalnych w języku angielskim.

- Katarzyna Camlet „Mutacje kolagenu VII - diagnostyka, obraz kliniczny, leczenie.” Warszawa

w sesji prac poglądowych w języku polskim.

• Justyna Urbaniak "How Artificial Intelligence and Deep Learning Systems can improve the diagnostic process in Dermatology?” Warszawa

• Joanna Nowaczyk "Proactive therapy - a classic and an experimental approach in dermatology.” Warszawa

• Wiktoria Stańska "Oral minoxidil in dermatology.” Warszawa

w sesji prac poglądowych w języku angielskim.

Nagrody specjalne

Medal Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego Pani Prof. Lidii Rudnickiej otrzymała Anna Maria Janik z Warszawy za “Scalp metastasis from internal malignancy.”

Statuetkę Kierownika Kliniki i Katedry Dermatologicznej WUM Pani Prof. Lidii Rudnickiej - Anna Stepaniuk z Białegostoku za „Survey study on patients and doctors satisfaction with telemedicine in Poland.”

Nagrodę Redaktor Naczelnej „Przeglądu Dermatologicznego” Pani Prof. Małgorzaty Olszewskiej - Paulina Ciepły z Warszawy za „Komplikacje po zastosowaniu kwasu hialuronowego.”
Nagrodę za najlepszą prezentację na temat autoimmunologicznych chorób skóry - Marta Szepietowska z Wrocławia za „Pemfigoid pęcherzowy: wyzwania diagnostyczne.”

Nagrodę Przewodniczącej Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego Pani Doc. Joanny Czuwary - Natalia Baran z Lublina za “The role of Staphylococcus aureus in primary cutaneous T-cell lymphoma.”

Nagrodę Opiekunów Dermatologicznego SKN Pani Doc. Joanny Czuwary i Pani Dr Magdaleny Misiak-Gałązki - Miłosz Lewandowski z Gdańska za „Rak płaskonabłonkowy jako powikłanie leczenia hydroksymocznikiem u pacjenta chorującego na czerwienicę prawdziwą.”

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym gościom, którzy uświetnili konferencję swoimi wystąpieniami, zaszczytnemu gronu Jury oraz uczestnikom biorącym udział w wydarzeniu.

Zapraszamy na 8. edycję Ogólnopolskiej i Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Interdyscyplinarne Aspekty Chorób Skóry i Błon Śluzowych” w 2022 roku.