Jury i Laureaci

Szanowni Państwo,

Za nami V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Interdyscyplinarne aspekty chorób skóry i błon śluzowych”. Tegoroczna edycja naszej konferencji skupiła blisko 280 uczestników z całej Polski. W jej trakcie przeprowadzono konkurs 78 prac w 4 sesjach naukowych.

Laureatów wyłoniło jury w składzie:
Prof. dr hab. n. med. Lidia Rudnicka - Kierownik Katedry i Kliniki Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
Prof. dr hab. n.med. Małgorzata Olszewska - Redaktor Naczelna "Przeglądu Dermatologicznego"
Prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska – Kierownik Studium Doktoranckiego II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Dr hab. n. med. Bożena Kociszewska-Najman - Kierownik Studium Doktoranckiego I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Prof. dr hab. n. med. Dorota Krasowska
Dr Anna Waśkiel-Burnat
Dr Aleksandra Wielgoś
Dr Anna Zabost

Oto laureaci konkursu prac:

NAGRODY SPECJALNE:

Nagroda Prezesa Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Nagroda Kierownika Katedry i Kliniki Dermatologicznej WUM
Agata Nawrot „Obraz kliniczny, histopatologia i terapia folikulotropowego ziarniniaka grzybiastego – praca poglądowa.
Wiktor Orlof „Toczeń rumieniowaty układowy – retrospektywna analiza 52 pacjentów.
Marta Lewoc „Co wiesz o infekcjach przenoszonych drogą płciową? Badanie ankietowe dotyczące wiedzy, świadomości, ryzykownych i zapobiegawczych zachowań wśród studentów białostockich uczelni wyższych.

Nagroda Redaktora Naczelnego „Przeglądu Dermatologicznego
Barbara Pasierb „Terapia fotodynamiczna i diagnostyka fotodynamiczna w dermatologii.”

Nagroda Przewodniczącego Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
Magdalena Pałdyna „Pęcherzowe oddzielanie się naskórka w praktyce lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – opis dwóch pacjentów.

Nagroda Opiekuna Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Dermatologicznej WUM
Małgorzata Rykowska „Obraz (wideo)dermoskopowy naczyniakomięsaka małżowiny usznej.

SESJA USTNA PRAC ORYGINALNYCH

I miejsce – Tomasz M. Grzywa „Zależny od miR-410-3p mechanizm odpowiedzi na vemurafenib w komórkach czerniaka.

II miejsce – Małgorzata Bobrowicz „Immunomodulujące działanie fotoforezy pozaustrojowej u pacjentów z białaczkową postacią T-komórkowego chłoniaka skóry.

III miejsce – Martyna Szewczyk „Zakażenia bakteryjne skóry u dzieci hospitalizowanych z powodu ospy wietrznej.

SESJA USTNA PRZYPADKÓW KLINICZNYCH

I miejsce – Katarzyna Kowalska „Pokrzywka naczyniowa wywołana infliximabem.

II miejsce – lek. Julia Nowowiejska „Interdyscyplinarne wyzwanie: piodermia zgorzelinowa z zajęciem narządów wewnętrznych.

III miejsce – Aleksandra Wnuk-Kłosińska „Ogólnoustrojowa reakcja alergiczna po lamotryginie – zespół DRESS – opis przypadku.

SESJA USTNA PRAC POGLĄDOWYCH

I miejsce – Magdalena Mazurek-Fus „Probiotyki, prebiotyki i synbiotyki – mechanizm działania i zastosowanie w dermatologii.

II miejsce – lek. Anna Pasierb „Ferroptoza - nowy mechanizm śmierci komórki. Przyszły cel terapii czerniaka?

III miejsce – Joanna Zozula „Imikwimod w leczeniu lentigo maligna.

SESJA E-POSTER PRAC POGLĄDOWYCH

I miejsce – Katarzyna Pisarz „Trądzik różowaty – choroba o złożonej etiopatogenezie.

II miejsce – Joanna Jarosz „Analiza roli miRNA w układowym toczniu rumieniowatym.

III miejsce – Adrianna Zembrzycka „Rola alpha-MSH w dermatologii.

NAGRODY PUBLICZNOŚCI

Sesja ustna prac oryginalnych - Tomasz M. Grzywa „Zależny od miR-410-3p mechanizm odpowiedzi na vemurafenib w komórkach czerniaka.

Sesja ustna przypadków klinicznych – Martyna Rożek „Zespół Satoyoshi – przypadek kliniczny."

Sesja ustna prac poglądowych - Joanna Zozula „Imikwimod w leczeniu lentigo maligna.

Sesja e-poster prac poglądowych – Bartłomiej Rydz „Choroby zapalne jelit a skóra.

22 lutego przeprowadzone również zostały warsztaty dermatochirurgii poprowadzone przez p. dr n. med. Martę Sar-Pomian oraz warsztaty dermatoskopowe poprowadzone przez p. dr n. med. Magdalenę Misiak-Gałązkę.

Dziękujemy za rosnące z roku na rok zainteresowanie naszą konferencją, wspaniałe wykłady oraz ożywioną dyskusję.
Już teraz zapraszamy na kolejną, VI edycję, zaplanowaną na 29 lutego 2020 r.

Joanna Zozula

Przewodnicząca