Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na VI Ogólnopolską i Międzynarodową Konferencję Naukową "Interdyscyplinarne aspekty chorób skóry i błon śluzowych", która odbędzie się w dniach od 28 lutego do 1 marca 2020 roku w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konferencja adresowana jest do studentów medycyny, doktorantów oraz lekarzy pragnących poszerzyć swoje wiadomości z zakresu chorób skóry i błon śluzowych. Podobnie jak podczas poprzednich edycji naszego wydarzenia będziemy zwracać uwagę na fakt, iż objawy skórne są domeną nie tylko dermatologii, ale również wielu innych specjalności medycznych, m.in. endokrynologii, pediatrii, ginekologii, psychiatrii​, neurologii czy onkologii.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z doniesieniami dotyczącymi medycyny klinicznej i doświadczalnej, które zaprezentują młodzi prelegenci z całej Polski. Zaplanowaliśmy sesję międzynarodową w języku angielskim oraz sesje prac oryginalnych, poglądowych oraz przypadków klinicznych w języku polskim. Planujemy poruszenie kwestii wyzwań we współczesnej dermatologii oraz roli nauk podstawowych w zgłębianiu patogenezy określonych schorzeń i opracowywaniu nowoczesnych strategii terapeutycznych.
Wierzymy, że nasze wydarzenie po raz kolejny stanie się okazją do poszerzenia wiedzy i nawiązania nowych znajomości.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny spotkamy się w szerokim gronie już w lutym.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

Zarząd Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego